Co to jest Loyon?

LOYON to innowacyjne rozwiązanie dla skóry z zaburzeniami rogowacenia. Jest odpowiedni dla pacjentów w każdym wieku. Usuwa łuski oraz zrogowacenia niezależnie od podłoża chorobowego za pomocą delikatnego, niemechanicznego sposobu działania, dzięki czemu hamuje dalsze nadmierne rogowacenie naskórka i zapobiega krwawieniom, jakie mogą towarzyszyć odrywaniu pojedynczych fragmentów.*

*LOYON jest szczególnie łagodny dla skóry. Aplikacja jest bezpieczna i może być powtarzana wielokrotnie, ponieważ produkt nie upośledza procesów metabolicznych.

Usuwa łuski i zrogowacenia niezależnie
od podłoża chorobowego

Nie zawiera barwników,
konserwantów ani substancji zapachowych

Komfortowa aplikacja na owłosionej skórze głowy

Nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy na skórze.

Bezpieczny w stosowaniu u noworodków, kobiet w ciąży,
karmiących piersią, pacjentów z zaburzeniami czynności
nerek i wątroby oraz diabetyków

Dla kogo jest przeznaczony?

DLA KOBIET W CIĄŻY I MATEK KARMIĄCYCH

ODPOWIEDNI DLA OSÓB CHORYCH NA CUKRZYCĘ

DLA DZIECI BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH

LOYON jest przeznaczony dla pacjentów z zaburzeniami rogowacenia skóry. To pomoc dla niemowląt z ciemieniuchą oraz osób cierpiących na łuszczycę, rogowacenie okołomieszkowe, a także łojotokowe zapalenie skóry.

Dzięki niemechanicznemu złuszczaniu łusek i zrogowaceń LOYON jest łagodny dla skóry wymagającej szczególnej troski i bardzo dobrze tolerowany.

Jaka jest zasada jego działania?

Ze względu na unikalny skład i konsystencję szybko pokrywa zmieniony obszar skóry.

Dzięki niskiemu napięciu powierzchniowemu przenika nie tylko pod łuski, ale i w przestrzenie pomiędzy nimi.

Łuski i zrogowacenia odłączają się od skóry niezależnie od podłoża chorobowego.

Brak konieczności szczotkowania i mechanicznego usuwania łusek oraz zrogowaceń

Wyrób medyczny

LOYON to wyrób medyczny klasy IIa. Zgodnie z informacją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych klasyfikacja wyrobu medycznego odgrywa istotną rolę – „to ona determinuje rodzaj procedury oceny zgodności, którą ma wykonać wytwórca, aby zapewnić, że oceniany wybór spełnia wymagania zasadnicze. Im wyższa klasa wyrobu, tym bardziej restrykcyjna procedura oceny zgodności”. LOYON jest obojętnym roztworem, w skład którego wchodzi węglan dikaprylowy oraz dimetykon. Węglad dikaprylowy jest emolientem, który ogranicza przeznaskórkową utratę oraz chroni warstwę lipidową naskórka. Dimetykon zaś to mieszanina wielkocząsteczkowych związków organicznych krzemu. Unikalne połączenie dimetykonu i węglanu dikaprylowego powoduje tak zwaną fizyczną keratolizę – niemechaniczne, łagodne oddzielanie łusek od niezależnie od podłoża chorobowego. Dostępne opakowanie – roztwór 15 ml z aplikatorem.

Producent
G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG
Kieler Strasse 11
25551 Hohenlockstedt